IT Szakmai Utánpótlási Program (SZUP)

Legyél Te is IT SZUPerhős! Alapozd meg szakmai karriered nálunk!

A Raiffeisen Bank IT Szakmai Utánpótlás Programja (SZUP) Neked való, ha szeretnél:

  • betekintést nyerni a Bank egyik legnagyobb és szakmailag erős területére
  • több informatikai részterületen is kipróbálnád magad, hogy megtaláld a hozzád illőt
  • részese lenni a modern bankolás működtetésének, és a digitális stratégiánk megvalósításának
  • a diplomádhoz kapcsolódóan valós feladatokkal, éles banki környezetben szakmai rutint szerezni

Mi kell, hogy részt vehess a programon?

  • Lezárt szakirányú gazdasági és/vagy informatikai felsőfokú végzettség, VAGY utolsó, szakmai gyakorlatos félévedet szeretnéd nálunk tölteni (akár aktív hallgatói jogviszony nélkül).
  • Legalább heti 4 napot teljes munkaidőben tudsz vállalni (az eseti elfoglaltságokat rugalmasan kezeljük), 3-szor 4 hónapon át (összesen 1 év) a Budapest, XV. ker. Késmárk utca 11-13. Technikai Központunkban.
  • Nem kell önéletrajzot csatolnod, csak töltsd ki a jelentkezési lapot, és vegyél részt a többlépcsős kiválasztási folyamatunkban. A hozzáállásod, gondolkodásod és motivációd a legfontosabb számunkra!

Növeli az esélyedet a részvételre:

  • Tanulmányok alatt szerzett egyéb releváns, szakmai tapasztalat (szakmai gyakorlat, külföldi tanulmány, tanulmányi verseny, publikációk, saját blog/honlap/vállalkozás stb.)
  • Kommunikációs szintű általános szóbeli és szakmai írásbeli angol nyelvtudás
  • Technikai ismeretek: SQL, ITIL, Java, Oracle, Windows, Unix

Ha érdekel a lehetőség, jelentkezz kérdőívünk kitöltésével!

Mire számíthatsz a programban?

3-szor 4 hónap (összesen 1 év) intenzív gyakorlati tanulás vár rád, havonta más-más IT szakterületen, ahol

  • megtanulnod az alapokat, megismered a csapatot, kapcsolatokat építhetsz,
  • átlátod és megérted az IT felépítését és az egyes területek funkcióit,
  • kipróbálod magad IT feladatokban (mini projektekben).

A félév során megismerhető IT szakterületekért kattints

Hitelezés - Frontend and Lending Activities

  • Itt megismerheted az internet-, mobilbanki megoldások és a hitelezési tevékenységet támogató informatikai rendszerek specifikálását.
  • Közreműködője lehetsz a Bank új digitális stratégiájának megvalósításának. Részt vehetsz a tervezésben, tesztelésben, paraméterezésben.

BI - Business Intelligence

  • A Bank adatvagyonának területén bepillantást nyerhetsz az adatpiacok építésébe vagy az adatminőség rejtelmeibe.
  • Itt szinte valamennyi banki társterülettel együttműködve kell dolgozni.

Fejlesztés - Software Development and Testing

  • Itt dolgoznak a banki fejlesztők és tesztelők az új alkalmazásokon, rendszereken.
  • Több platformon, nagyvállalati környezetben zajlik a fejlesztés, és megismerkedhetsz például a Java fejlesztők izgalmas feladataival.

Üzemeltetés - IT Operations

  • Ezen a technikai szakterületen megismerkedhetsz a különböző operációs rendszerek, adatbázis kezelők rendszergazdai feladataival.
  • Részt vehetsz új programok installálásában és jogosultságok beállításában.

Támogató környezet, sok ismeret

  • Rugalmas munkaidővel segítjük a munka melletti tanulásodat, mert nálunk a munka nem zárja ki, hogy élhesd az életedet!
  • A program elején egy, a bankot bemutató Onboarding program segíti személyes és szakmai "megérkezésedet" hozzánk.
  • Az egy év alatt belső tréningeken, on-the-job gyakorlatokon keresztül jutsz el valódi feladatokhoz, izgalmas kihívásokhoz.
  • Nagyon gyorsan szerves részévé válsz majd csapatunknak, ami persze a Te elhivatottságodon, kíváncsiságodon és kitartásodon is múlik. :)
  • Ha igényled, szakmai segítséget adunk szakdolgozatodhoz.
  • Folyamatos figyelemre és támogatásra számíthatsz vezetődtől, mentorodtól és a csapattól, mert meglátásaid, ötleteid számunkra értéket jelentenek.

Végül..., és aztán....
Ha sikeresen zárod a programot, akár junior szakértői munkatárs állásajánlat vár azon az IT területen, ahol a legsikeresebb lehetsz.

Miért Raiffeisen?

A Raiffeisen Bank Gyakornoki és pályakezdő programjai a Colibri Internship Awards - 2016 versenyen az alábbi díjat nyerték el:

További részleteket itt  találsz.

Tudd meg tőlük, mert ők is itt kezdték:

Dóra
Rendszerszervező, Accounts and Transactional Services

"A Szakmai Utánpótlás Program nagyon sokat segített abban, hogy az elsajátított elméleti tudásomat átültessem a gyakorlatba. Végzős hallgatóként kerültem be a programba, azonban a kollégák segítőkészsége nagyon jól jött ahhoz, hogy egy alapos szakdolgozatot készítsek el.
Konkrét elképzelésem volt arról, hogy melyik területen szeretnék elhelyezkedni, de a hat különböző területen eltöltött egy-egy hónap alatt gyökeresen megváltozott az eredeti elképzelésem. Végül a Számlavezetési csoportban, rendszerszervezőként találtam meg önmagam."
Milán
Üzleti intelligencia szakértő, Business Intelligence

"Tavaly a programba való jelentkezésemkor már éreztem, hogy ez egy kihagyhatatlan lehetőség számomra. Tudom, ez pont úgy hangozhat, mint egy tipikus PR duma, de mégsem az, mivel részévé váltam egy jó szakemberekből álló, végtelenül segítőkész és jó hangulatú csapatnak, ahol mindvégig mentoráltak.
Több különböző IT területen is kipróbálhattam képességeim, és új tudást szerezve, rendszereket és kollégákat megismerve, végül eljutottam a célomig. Megtaláltam a hozzám leginkább illő területet, és lehetőséget kaptam, hogy tovább bizonyítsam rátermettségem BI szakértőként. Így most már a bank, üzleti intelligencia területén bővíthetem a tudásom, és válhatok még jobb szakemberré, pedig 1 éve ilyenkor, még én is teljesen pályakezdő voltam.
Utólag már nem csak érzem, hanem tudom, hogy ez valóban kihagyhatatlan lehetőség volt."
Péter
Alkalmazásfejlesztő, Software Development and Testing

"Korábban pilóta szerettem volna lenni, de az egyetemi tanulmányaimmal párhuzamosan sikerült mélyebben is megismerkednem az informatikával.
Pályakezdőként kapóra jött a Bank IT-SZUP kezdeményezése, amelynek az egyik résztvevőjeként nem csak egy-, hanem hat különböző IT területen is kipróbálhattam magamat.
Az elején tartottam attól, hogy lemaradok, de a mentorok segítettek megugrani az akadályokat. A csoportokat szinergiára való törekvés jellemzi, ami abban is megnyilvánult, hogy engedtek éles feladatokba is belefolyni, valamint nyitottak voltak az észrevételeimre.
A program végére a hobbimból hivatás, a hivatásból pedig jövőkép lett. Jelenleg a fejlesztői csoportban dolgozom, ahol a rengeteg megismert technológia mellett a JAVA még hátra van."

Itt fogsz dolgozni (kattints a linkre):

Technikai Központ